Отборът на Байерн Мюнхен постигна авторитетна победа с 4:0 над Борусия Дортмунд в голямото дерби на германския футбол. Головете за баварците бяха отбелязани от Робърт Левандовски на два пъти, Серж Гнабри, като в края автогол си отбеляза и Матс Хумелс от състава на гостите.

Двубоят започна в изключително изчаквателно темпо, като и двата състава видимо не искаха да предприемат твърде големи рискове в началото на срещата.

Първото истински положение обаче на практика се превърна и в гол. В 17-та минута баварците поведоха. След многоходова комбинация по десния фланг Бенжамен Павар успя да центрира от въздуха и да намери голмайсторът Робърт Левандовски, който се беше вклинил между Ашраф Хакими и Мануел Аканджи, за да направи резултата 1:0.

Едва 10 минути по-късно домакините можеха окончателно да убият интригата в срещата. Първо Коман беше намерен на точката на дузпата от Левандвоски, но ударът му беше избит от гол линията. Само няколко секунди по-късно Йошуа Кимих пробва рефлексите на Бюрки от средна дистанция, но стражът се справи.

В края на първата част и Дортмунд успя да стигне до не лош шанс за гол. След центриране на Рафаел Герейро от свободен удар Аксел Вицел успя да стигне със сетни сили до топката на задната греда на Нойер, но не и да отправи точен удар.

В началото на втората част все пак отборът на Ханси Флик удари за втори път. В 47-та минута,след чудесен пас към Томас Мюлер на контраатака, той успя да пласира успореден на гол линията на Дортмунд пас, който беше завършен безпроблемно от Серж Гнабри за 2:0.

В 59-та минута авансът на домакините можеше да стане класически. Робърт Левандовски получи нов добър пас на точката на дузпата от Кингсли Коман. Полякът се завъртя и успя да пласира удар към долния ляв ъгъл на вратата на Роман Бюрки, но шутът премина на сантиметри покрай страничния стълб.

Десет минути по-късно беше ред за голям пропуск пред вратата на Мануел Нойер. След скоростна контраатака Торган Азар успя да подаде добър пас към резервата Пако Алкасер на задната греда, но испанецът някакси пропусна от няколко метра опразнената врата.

В рамките на само 3 минути обаче баварците все пак довършиха унищожението. В 76-та минута резултатът стана 3:0. След дълга топка в половината на Дортмунд току-що появилият се на терена Иван Перишич свали топката с глава към Левандовски. Полякът пръдлжи към Мюлер, който след това качи кълбото на главата на партньора си в атака, за да може Левандовски да отбележи своя втори гол в срещата.

Само 3 минути по-късно дойде и четвъртия удар за гостите.  Перишич получи топката на левия фланг, навлезе навътре и центрира в малкото наказателно поле, където Матс Хумелс си отбеляза комичен автогол.

По този начин Байерн излезе на третата позиция в Бундеслигата с актив от 21 точки, само на 1 зад водача Борусия Мьонхенгладбах. Дортмунд, от своя страна, остава 5-тия с 19 точки след 11 мача.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Байерн Мюнхен: Мануел Нойер, Дйевид Алаба, Алфонсо Дейвис, Хави Мартинес, Бенжамен Павар, Йошуа Кимих, Леон Горецка, Кингсли Коман, Серж Гнабри, Томас Мюлер, Робърт Левандовски;

Борусия Дортмунд: Роман Бюрки, Ашраф Хакими, Мануел Аканджи, Матс Хумелс, Нико Шулц, Аксел Вицел, Юлиан Вайгел, Юлиан Брандт, Марио Гьотце, Джейдън Санчо, Торган Азар;