Отборът на Кьолн разби Фрайбург с 4:0 у дома в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. На "Райн Енерджи Щадион" домакините бяха пределно мотивирани да стигнат до ценни три точки и успяха да го направят по убедителен начин.

След по-оспорвано начало на двубоя, в което напречната греда попречи на гостите да поведат в резултата, Себастиан Борнау откри резултата в полза на Кьолн в 29-та минута след разбъркване в наказателното поле на съперника.

Десет минути след почивката Джон Кордоба удвои преднината на "козлите" след добавка на празна врата, а в продължението на мача защитата на Фрайбург тотално капитулира и допусна още два леки гола, дело на Кингсли Ехизибуе и Исмаил Джакобс.

По този начин Кьолн записа седма победа от началото на сезона и се отдалечи на шест точки от зоната на изпадащите, докато Фрайбург заема осма позиция в класирането с актив от 29 точки. /БГНЕС