Отборите на Щутгарт и Кьолн завършиха при резултат 1:1 в двубой от 5-ия кръг на германската Бундеслига. Домакините откриха светкавично още в първата минута, но двайсетина минути по-късно допуснаха изравнително попадение.

Срещата стартира перфектно за домакините, които откриха още в първата минута. Орел Мангала получи топката в наказателното поле, реагира бързо и без никакви проблеми изпрати топката в мрежата на противника.

Минута по-късно Щутгарт можеше да води с два гола, но Сайлъс Уамангитука нацели напречната греда.

В 23-ата минута обаче Атакан Каразор извърши грубо нарушение, с което подари дузпа на съперника, а Себастиан Андерсон бе безгрешен от бялата точка и вкара топката във вратата на Грегор Кобел.

В края на първата част Щутгарт профука шанса отново да излезе напред в резултата, тъй като ударът на Танги Кулибали бе отразена от стража на Кьолн.

Началото на втората част бе по-добра за гостите, които отчаяно опитваха да вземат всичко в срещата, но без успех.

В 78-ата минута Николас Гонсалес овладя точно подаване в пеналтерията и нанесе удар, който срещна лявата греда.

Така двата отбора взеха по една точка от двубоя, с което Щутгарт се изкачи до четвъртата позиция в класирането и вече има 8 пункта. Кьолн, от своя страна, записа второ поредно равенство и вече има 2 точки в своя актив.