Втородивизионният Холщайн Кил е много близо до промоция за Първа Бундеслига, след като в първия мач отплейофа за влизане/оставане победи като гост елитния Кьолн с 1:0.

Резервата Зимон Лоренц вкара единствения гол в 59-ата минута, само няколко секунди след появата си в игра. В 78-мата минута Холщайн можеше да вкара и втори гол, но Яни Сера уцели напречната греда на вратата на Кьолн с глава.

Домакините от Кьолн също имаха възможности за гол, но направиха много пропуски пред вратата на съперника си.

Реваншът, който ще определи последния участник в Бундеслигата през следващия сезон, е в събота в Кил. Кьолн завърши сезон 2020/21 на 16-о място в Първа Бундеслига, докато Холщайн бе трети във Втора Бундеслига.