Хофенхайм допусна изненадваща загуба с 0:3 у дома срещу Херта Берлин в мач от 26-ия кръг на подновения сезон в Бундеслигата.

Трите гола паднаха в рамките само на 16 минути през втората част. Най-напред Акпогума си вкара автогол в 58-ата минута, а след това се разписаха Ведад Ибишевич (60) и Матеус Куня (74).

Двубоят започна равностойно, но първите шансове бяха за  домакините. В 24-ата минута Джордан Торунарига блокира удар на Иляс Бебу, а в 28-ата минута Баумгартнер не отигра добре центриране на Павел Кадержабек. Четири минути преди почивката гостите пропуснаха да вкарат, след като  Бауман спаси удар на Куня.

И втората част започна по-добре за Хофе, но постепенно гостите взеха инициативата и поведоха, мака и с автогол. В 58-ата Акпогума отклони топката в собствената си врата след удар на Петер Пекарик.

Само след две минути Ибишевич отбеляза второ попадение, засичайки с глава  центриране на Максимилиан Мителщат. В 74-ата Куня от малък ъгъл направи 3:0 за Херта.  В добавеното време гредата спаси Хофе от четвърти гол след удар на резервата Арне Майер.

ХОФЕНХАЙМ - ХЕРТА 0:3

Голмайстори: 0:1 Акпогума (58 - автогол), 0:2 Ибишевич (60), 0:3 Куня (74)

ХОФЕНХАЙМ: Бауман, Пош, Акпогума, Хюбнер, Кадержабек, Грилич, Руди, Цубер, Сков, Бебу, Баумгартнер
Треньор Алфред Шрьодер

ХЕРТА: Ярстайн, Пекарик, Боята, Торунарига, Платенхарт, Груич, Шелбред, Лукебакио, Куня, Мителщат, Ибишевич