Отборът на Хофенхайм постигна ценна победа с 4:1 над Байер Леверкузен в първия мач от 27-ия кръг на Висшата лига. Двубоят противопостави два от тимовете, които ще са пряко замесени в битката 6-ото място.

Мачът може да се определи като кошмарен за „аспирините” не само заради крайния резултат. Само през първото полувреме гостите трябваше да извършат две принудителни смени. Карим Белараби и капитанът Ларс Бендер напуснаха с контузии, а появата на Шарлес Арангис и Мичел Вайзер определено наруши баланса в тима на Петер Бош.

Още преди епизодите с травмите двата отбора бяха успели да си разменят по едно попадение. В 10-ата минута Хофе откри след скоростна атака отляво, където Андрей Крамарич спечели много терен. Хърватинът с пас по тревата намери Ишак Белфодил пред дъгата. 27-годишният алжирец с премерен и силен шут порази долния десен ъгъл – 1:0.

Седем минути по-късно щатният реализатор на Леверкузен Кевин Фоланд възстанови равенството. Юлиан Бранд спечели топката пред наказателното поле на гостите, размени пасове със свой съотборник, а после изпрати ювелирно центриране  към зоната около точката на дузпата. Фоланд изпревари своя пазач и с глава реализира безкомпромисно – 1:1.

Резултатът се запази такъв до почивката, а рано във втората част и Хофенхайм трябваше да прави принудителна смяна. Жоелинтон обърна левия си глезен при едно тежко приземяване на тревата и това доведе до включването на Надим Амири. Секунди по-късно 22-годишният германец беше в прегръдките на своите съотборници. Той се възползва от ниско центриране на Павел Кадержабек отдясно и стреля към вратата от 8-9 метра. Вратарят Лукаш Храдецки най-вероятно щеше да спаси, ако не беше посягането на Свен Бендер, което тотално промени посоката на топката – 2:1.

Десет минути по-късно Белфодил по впечатляващ начин реализира отново. Фабиан Грилич се възползва от сърцатата игра на Кадержабек около централния кръг, като изпрати спечелената топка с дълъг пас наляво. Белфодил овладя елегантно, а в наказателното поле развинти Вайзер, за да вкара с изстрел в близкия долен ъгъл – 3:1.

В 79-ата Крамарич буквално открадна хеттрика от своя алжирски съиграч. Белфодил беше изведен в дълбочина отново през зоната на неубедителния Вайзер, напредва в пеналта и технично чукна с външен фалц покрай вратаря. Топката влизаше във вратата и без докосването на Крамарич на самата голлиния, като хърватинът имаше късмет, че не се оказа в засада при опита да открадне славата на своя колега – 4:1. Това беше 14-ият гол за Крамарич през кампанията, докато Белфодил вече има 10 на сметката си.

Във временното класиране Байер Леверкузен остана 7-и с 42 точки след третата загуба в последните си 5 шампионатни срещи. Хофенхайм е 8-и с 41, а шестият Волфсбург – който засега взема последната квота за Лига Европа – също има 42 пункта.