В първи двубой от 17-ия кръг на Бундеслигата Хофенхайм направи обрат срещу Борусия Дортмунд и спечели с 2:1. Тимът от Дортмунд откри резултата през първото полувреме с гол на Гьотце, но Адамян и в края на двубоя Крамарич направиха обрата пълен. Победният гол дойде и след консултация с ВАР.

Домакините започнаха добре двубоя и в началото създадоха няколко опасности пред Бюрки. Въпреки това в 17-ата минута Марио Гьотце получи пас от Хакими и откри резултата в полза на Борусия. Четири минути по-късно Санчо преодоля съперников играч, но след изстрела му топката не намери целта.

В 26-ата минута с отличен пряк свободен удар Сков нацели напречната греда зад вратата на Бюрки. В 34-ата минута Хакими създаде опасност пред вратата на домакините, но отново гол нямаше.

През втората част домакините направиха обрата. Първо в 80-ата минута Адамян възстанови равенството, а в 87-ата минута Крамарич оформи и крайния резултат.

След този успех Хофенхайм е на 6-ото място с 27 точки, а Борусия е на 4-ото място с 30.