Отборът на Борусия Дортмунд се наложи с 3:2 над Хофенхайм в мач от 20-ия кръг на германската Бундеслига.

"Жълто-черните" откриха още в шестата минута с гол на Ерлинг Халанд, който достигна до перфектно подаване и с мощен удар по земя прати топката в мрежата на Хофе.

Десетина минути по-късно именно той уплаши феновете на Борусия, тъй като напусна терена заради контузия. Все пак норвежкото дете-чудо успокои страстите, връщайки се малко след това.

В края на първата част Хофе върна равенството чрез Андрей Крамарич, а втората част ни предложи истинско зрелище.

Gulliver/GettyImages
29 снимки

В 58-ата минута Марко Ройс отново изведе Борусия напред, а осем минути по-късно Давид Раум имаше нещастието да прати топката в собствената си врата и да покачи аванса на противника.

В 77-ата минута Жоржиньо Рютер оформи крайния резултат с прецизен удар в долния десен ъгъл.

Така Борусия продължава победната си серия и диша във врата на Байерн, който е с три точки повече и мач по-малко. Хофе, от своя страна, записа втора последователна загуба и остава шести с 31 пункта.