Отборът на Херта успя да стигна до домакинско равенство 1:1 срещу тима на Волфсбург в мач 6-ия кръг на германката Бундеслига. Матеус Куня откри за домакините още в шестата, но Ридле Баку изравни в 20-ата минута.

Домакините стартираха отлично срещата и излязоха напред в резултата още в 6-ата минута. Матеус Куня получи токата на границата на наказателното поле и, въпреки че се подхлъзна, успя да отбележи – 1:0.

„Вълците" обаче отговориха много бързо и още в 20-ата минута изравниха. Ридле Баку шутира от около 15-ина метра и отбеляза първия си гол за тима.

След изравнителното попадение Херта отново тръгна в атаки, като в 37-ата минута съдията отсъди дузпа в тяхна полза, но след разглеждане на ситуацията със системата ВАР решението бе променено.

В 57-ата минута на терена се появи взетият под наем от Арсенал Матео Гендузи.

До края на мача обаче положенията липсваха и срещата завърши наравно.

Херта са 14-и в класирането с 4 точки и спряха серията си от 4 поредни загуби, докато Волфсбург са 10-и с 8 пункта. В следващия кръг берлинчани гостуват на Аугсбург, а „вълците“ приемат Хофенхайм.