Херта Берлин победи с класическото 3:0 Байер Леверкузен и охлади амбициите на "аспирините" за място в евротурнирите. Столичани решиха изхода на двубоя още през първото полувреме, когато вкараха три безответни гола.

Още в 4-ата минута Дейорайсо Зеефаук даде преднина на  домакините, а Матеус Куня направи 2:0 в 26-ата минута. Седем минути по-късно Джон Кордоба довърши съперника с трети гол. През второто полувреме головите ситуации не бяха толкова много, като нови попадения не бяха отбелязани.

Така Херта продължава битката си за оцеляване, като вече е на 2 точки над зоната на изпадане. Байер пък остава на последното място, даващо право на участие в клубните турнири. Но поставената от Фьолер задача - класиране в зона "Шампионска лига" вече е на 7 точки разстояние.