Отборът на Борусия Дортмунд постигна минимална победа с 1:0 като гост на Хофенхайм в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение отбеляза резервата Марко Ройс в 76-ата минута.

През първата част двата отбора се опитваха да се надиграват, като създадоха по няколко интересни ситуации.

В 19-ата Мият Гачинович стреля опасно, но Марвин Хитц внимаваше. Борусия Отговори с удар на Джовани Рейна в 35-ата минута, но ударът му в наказателното поле бе блокиран.

Две минути след това Тома Мюние имаше шанса да открие резултата, след като засече с глава центриране от ъглов удар, но топката се отби от напречната греда.

В средата на втората част Люсиен Фавър пусна в игра Марко Ройс и Ерлинг Халанд на местата на Джейдън Санчо и Юлиан Бранд.

Двамата пораздвижиха играта на „жълто-черните“ и в 76-ата минута стигнаха до победното попадение благодарение на комбинация между тях. Халанд беше изведен с глава зад защитата на домакините и се озова сам срещу Бауман. Норвежецът обаче комбинира с Ройс, който на празна врата реализира.

В 81-ата минута Рафаел Герейро намери по чудесен начин Халанд в наказателното поле, но ударът на нападателя премина покрай вратата.

Домакините опитаха да изравнят, но удар на Кристоф Баумгартнер не се оказа проблем за Хитц.

До края на срещата Борусия имаше шанс за ново попадение, но удари на Джовани Рейна и Марко Ройс не намериха целта.

С тази победа „вестфалци“ се наредиха втори с 9 точки, докато Хофе са осми с 6 пункта. В следващия кръг Борусия приема Шалке, докато Хофенхайм гостува на Вердер.

ХОФЕНХАЙМ – БОРУСИЯ ДОРТМУНД 0:1

0:1 Марко Ройс 76'

Стартови състави на двата отбора:

ХОФЕНХАЙМ (3-4-3): 1. Оливер Бауман (к) – 38. Стефан Порш, 22. Кевин Вохт, 25. Кевин Акпогума – 16. Себастиан Руди, 18. Диадие Самасеку, 8. Денис Гейгер, 29. Роберт Сков – 9. Иляс Бебу, 19. Ишак Белфодил, 20. Мият Гачинович

Старши треньор: Себастиан Хьонес

БОРУСИЯ ДОРТМУНД (3-4-2-1): 35. Марвин Хиц – 23. Емре Джан, 15. Матс Хумелс (к), 26. Лукаш Пишчек – 30. Феликс Паслак, 28. Аксел Витцел, 8. Махмуд Дахуд, 24. Тома Мюние – 32. Джовани Рейна, 7. Джейдън Санчо – 19. Юлиан Брандт

Старши треньор: Люсиен Фавър

Главен съдия: Саша Штегеман, Германия

Стадион: „Рей-Некер-Арена“, Зинсхайм, Германия