Отборите на Хайденхайм и Борусия Мьонхенгладбах записаха равенство 1:1 в мач от 26-ия кръг на Бундеслигата.

Срещата започна добре за гостите, тъй като Робин Хак вкара в 9-ата минута.

В 40-ата минута Флориан Нойхаус имаше добра възможност да удвои аванса на Мьонхенгладбах след шут от границата на пеналтерията. Топката премина на сантметри над напречната греда.В края на първата част Нико Елведи извърши нарушение срещу съперник в наказателното и това доведе до решението на Мартин Петерсен да отсъди дузпа за Хайденхайм. След това обаче ВАР повика рефера на монитора край тъчлиянията и впоследствие той отмени наказателния удар.

Gulliver/GettyImages
14 снимки

През второто полувреме домакините бяха много активни и създадоха положения, но успяха да вкарат само един гол. В 66-ата минута падна въпросното попадение и бе дело н Ерен Динкчи.

Тимовете остават съседи в класирането като Хайденхайм заема 11-ата позиция с 29 точки, а Мьонхенгладбах е 12-и с актив от 28 пункта.