Майнц постигна ключова победа в битката за оцеляване в Бундеслигата, след като се наложи с 3:2 при гостуването си на прекия си конкурент Кьолн. Гостите стигнаха до успеха в първата минута на добавеното време с точен удар на Леандро Барейро, като така записаха трета победа в последните четири кръга.

Жан-Пол Бутиус даде аванс на Майнц в 10-ата минута на мача с много технично изпълнение от границата на наказателното поле, но две минути преди почивката Онджей Дуда изравни за Кьолн от дузпа. Точно след час игра "козлите" осъществиха пълен обрат чрез Елийес Скхири, но в 65-ата минута австриецът Карим Онисиво бе точен за 2:2 от близка дистанция.

Така се стигна до продължението, в което Барейро се оказа напълно непокрит на границата на наказателното поле и с не много силен, но отлично насочен удар донесе победата на Майнц. С успеха Майнц се изкачи на 14-о място в класирането с 28 точки, докато Кьолн остава на предпоследното 17-о място с 23 точки, като "козлите" нямат победа от 6 февруари.