Борусия Мьонхенгладбах взе глътка въздух, след като победи с 3:2 Аугсбург у дома в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Точни за „жребчетата” бяха Куадио Коне (30), Йонас Хофман (46) и Рами Бенсебаини (68). За баварците вкараха Яго (55) и Алфред Финбогасон (90+3).

С успеха Гладбах събра 26 точки и е 13-и във временното класиране, докато Аугсбург е 16-и с четири точки по-малко.

Двубоят започна добре за домакините и след половин час игра Коне откри с глава. В началото на втората част Йонас Хофман удвои преднината на своите. Девет минути по-късно Яго върна Аугсбург в мача.

В 68-ата минута Бенсебаини се разписа от трудна позиция. Крайният резултат оформи Финбогасон в допълнителното време на срещата.

В друг мач от днес Волфсбург се справи с Айнтрахт Франкфурт с 2:0 като гост. Точни за „вълците” бяха Макс Крузе (28) и Доди Лукебакио (90+2).

Фрайбург и Майнц завършиха 1:1, а Гройтер Фюрт надви Херта с 2:1.