Борусия Мьонхенгладбах срази с 3:1 като гост Волфсбург в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата. Бреел Емболо (5) и Йонас Хофман (7) дадоха ранен аванс на „жребчетата“. В 25-ата минута Джан Лука Валдшмид върна „вълците“ в мача. Крайният резултат бе оформен в последните секунди с гол на Джо Скъли.

С успеха Гладбах събра 10 точки и заема 8-о място във временното класиране. Волфсбург е пети с 13 пункта.

Гостите поведоха още в 5-ата минута. Тогава Денис Закария намери Бреел Емболо в наказателното поле и нападателят с акробатичен удар прати топката във вратата.

Само две минути по-късно „жребчетата“ нанесоха втори удар. Отлична комбинация между Емболо и Йонас Хофман позволи на германкия национал да се озове на стрелкова позиция и с шут в средата на вратата направи резултата 0:2.

Волфсбург се върна в мача в 25-ата минута. Тогава Джан Лука Валдшмид бе най-съобразителен при една избита топка от защитата на гостите и вкара за 1:2.

В 76-ата минута Гладбах получи дузпа за нарушение на Максенс Лакроа срещу Ларс Щиндл. Френският защитник на „вълците“ получи втори жълт картон и бе изгонен. Потърпевшият застана зад топката и стреля в десния ъгъл, но Коен Кастеелс спаси.

В 83-ата минута Жером Русийон получи директен червен картон, но впоследствие съдията коригира решението си и остави французина на терена.

В петата минута на добавеното време Джо Скъли оформи крайното 1:3 с удар в левия ъгъл.

В друг мач от кръга Херта загуби с 1:2 у дома от Фрайбург. Гостите поведоха с гол на Филип Лийнарт в 17-ата минута. В 70-ата минута Кжищоф Пьонтек изравни, но осем минути по-късно Нилс Петерсен оформи крайното 1:2.

Щутгарт надви с 3:1 у дома Хофенхайм. Марк-Оливер Кемпф даде аванс на швабите в 18-ата минута.  След час игра Константинос Мавропанос удвои. В 81-ата минута Роберто Масимо направи резултата класически. Почетният гол за зинсхаймци бе дело на Якоб Бруун Ларсен в 84-ата минута.