Отборът на Щутгарт огорчи Борусия Мьонхенгладбах в самия край на срещата, успявайки да изравни за 2:2 в добавеното време на мача.

"Черно-белите" успяха да се оттеглят на почивка с минимален аванс след добре изпълнена дузпа на Ларс Щиндел в 35-та минута и като цяло едно солидно бърво полувреме.

Втората част обаче започна далеч по-негативно, след като Никоалс Гонсалес се възползва от пас на Борна Соса в 58-та минута, за да изравни. Паритетът се задържа едва 3 минути, след като Денис Закария се разписа, бидейки изведен от голмайсторът Щиндел.

Срещата вървеше към успех за гостите, но буквално в последната секунда радостта им беше отнета. След отсъдена дузпа Силас Вамагитука беше безпощаден, за да донесе на тима на Пелегрино Матарацо ценна точка.

С равенството Щутгарт събра 22 пункта и остана 10-ти, докато Гладбах е 7-ми, с актив от 25 точки след 16 мача.