Отборът на Германия стартира по отличен начин кампанията си в квалификациите за Мондиал 2022. Тимът на селекционера Йоахим Льов се наложи безпроблемно с 3:0 над състава на Исландия в Дуисбурт.

Леон Горецка и Кай Хаверц вкараха ранни голове за домакините, с които до голяма степен предрешиха крайния победител в срещата. Окончателният резултат бе оформен от Илкай Гюндоган, който бе точен през втората част.

Домакините поведоха в мача след едва 121 секунди игра, в които футболист на исландците дори не успя да играе с топката. В шестата минута Германия вкара втори гол, с който тотално пречупи мераците на своя противник.

Футболистите на Йоахим Льов показаха атрактивен футбол, а резултатът 3:0 е най-малкото, с което тимът на Исландия можеше да си тръгне.

В същото време в група J се изиграха още два двубоя. Армения се наложи трудно на Лихтенщайн с гол в края, а Румъния взе трите точки срещу Северна Македония след 3:2 и гол в последните минути.