Отборът на Фрайбург победи гостуващия Вердер с 2:0 в двубой от 11-ия кръг на немската Бундеслига. Българският национал Илия Груев игра цял мач за гостите, но нямаше как да им помогне да измъкнат нещо от срещата, след като те останаха и с 10 души след едва четвърт час игра.

Още в 14-ата минута тимът от Бремен остана с 10 души, след като Марко Фридл направи ужасно влизане в краката на опонент и получи директен червен картон.

Малко след това Килиан Силдилия намери една отбита топка в наказателното поле, но изстрелът му мина встрани от лявата греда. Това беше най-добрият шанс за някой от двата състава през първата част.

Десетина минути след началото на второто полувреме Лукас Кюблер получи хубав пас и с прецизен удар матира Павленка.

А точно десет минути преди края интригата в срещата окончателно замря, когато Винченцо Грифо отсъди дузпа, дадена за нарушение на Феликс Агу минута по-рано.

До края не се стигна до нещо по-опасно пред двете врати и домакините прибраха трите точки, с които се качиха на трета позиция с 21 пункта, Вердер остава 11-и с 15.