Отборът на Байер Леверкузен допусна нов разочароващ резултат след отпадането от швейцарския Йънг Бойс в Лига Европа. Днес възпитаниците на Петер Бош загубиха домакинството си на Фрайбруг с 1:2 в мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига.

Гостите взеха аванс от два гола, които бяха дело на Ермедин Демитрович в 50-ата и на Лукас Хьолер в 61-ата минута. Леон Бейли върна един гол в 70-ата минута, но това се оказа недостатъчно. Леверкузен вече е само с една победа в последните си девет мач във всички турнири, като шест от тези срещи бяха загубени.

С тази загуба „аспирините“ остават на шестата позиция с актив от 37 точки, докато Фрайбург вече е 8-и с 34 пункта. В следващия кръг Байер гостува на Борусия Мьонхенгладбах, а Фрайбург приема РБ Лайпциг.