Фрайбург и Борусия Мьонхенгладбах направиха драматично равенство 3:3 на „Европа-Парк Щадион“ в мач от 31-ия кръг на Бундеслигата. Винченцо Грифо (47-дузпа), Кристиан Гюнтер (61) и Филип Лийнхарт (80) вкараха за домакините. Точни за "жребците" бяха Рами Бенсебаини (3-дузпа), Брийл Емболо (13) и Ларс Щиндъл (90+3). Така Фрайбург пропусна възможността да се изравни с четвъртия РБ Лайпциг, като остана на петото място в класирането с 52 точки, докато Борусия е на 11-ата позиция с 38 т.

Гостите стигнаха до ранен аванс от два гола. Още в 3-ата минута Рами Бенсебаини вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Никлас Хьофлер. Десет минути по-късно Брийл Емболо удвои след асистенция на Йонас Хофман. Втората част започна с натиск на Фрайбург и още в 47-ата минута отборът върна един гол чрез Винченцо Грифо от дузпа. В 61-ата минута Кристиан Гюнтер изравни с далечен шут по земя. Десет минути преди края Филип Лийнхарт направи обрата пълен, след като се разписа с глава при центриране от корнер. В добавеното време Ларс Щиндъл засече с глава центриране на Патрик Херман и донесе точката за Гладбах.