РБ Лайпциг записа драматична победа с 3:2 в домакинството си на Аугсбург в двубой от 28-ия кръг на германската Първа Бундеслига.

Изненадващо гостите поведоха в още в петата минута след попадение на Арне Майер, но до почивката „биковете“ съумяха да обърнат резултата в своя полза.

Кевин Кампъл изравни след само още пет, а два гола на Тимо Вернер в рамките на три минути (32’ и 35’) доведоха нещата до 3:1. Рубен Варгас върна интригата в 82-ата минута, но до края Лайпциг удържа преднината си.

По този начин възпитаниците на Марко Розе се изкачиха до третата позиция с 51 точки, колкото има е четвъртият Унион Берлин. Аугсбург е 14-и с 29 пункта.

В друг двубой по същото време Кьолн и Майнц 05 не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1. Людовик Айорк откри за гостите в 17-ата, но Деян Любичич донесе точката за домакините в 51-ата минута.

В класирането Кьолн е 11-и 32 точки, докато Майнц е седми с 42 пункта, на точка зад шестия Байер Леверкузен, който обаче е с мач по-малко.