Борусия Дортмунд стана последният четвъртфиналист за Купата на Германия, след драма с дузпи срещу Херта.

Двата тима си вкараха по един гол в редовните 90 минути, е след като не успяха да отбележат повече в останалия половин час игра, се стигна до наказателни удари.

При тях домакините от Дортмунд пропуснаха само веднъж, а след три неуспешни шута за Херта, бе ясно кой продължава.

Пиер-Емерик Обамеянг пропусна първото положение за Дортмунд още в 16-та минута, когато не успя да преодолее Руне Ярстен на вратата на Херта.

Десет минути по-късно обаче Ведад Ибишевич пропусна фантастичен шанс за Херта. Нещо, което Саломон Калу не направи минута по-късно, когато засече центрирането на Никлас Старк покрай дясната греда, за 0:1.

Мачът бе доста напрегнат, като футболистите трудно сдържаха нервите си и често се стигаше до сблъсъци на терена.

Още в началото на второто полувреме се стигна до изравняването, дело на Марко Ройс. Точно преди това Осман Дембеле не успя да изравни, но Ройс го стори в 47-та минута.

Ройс се озова след чудесно подаване сам срещу вратаря и реализира за 1:1.

Десетина минути по-късно и Обамеянг прати топката в мрежата, но попадение не бе зачетено, заради засада.

Повече чисти голови ситуации нямаше, и дори 120 минути игра не стигнаха за попадение в една от двете врати.

Така го правят в Дортмунд: Борусия се извини на Лайпциг

Сократес остави своите с 10 души точно преди дузпите, след втори жълт картон. Дортмунд се справи обаче и без него, като се оказа по-точният отбор.

Херта стартира зле дузпите, като Фабиан Лустенбергер нацели греда при първата.

Дембеле реализира за Дортмунд, а след това Владимир Дарида профука и втората за гостите, след спасяване на Роман Бурки.

Кристиан Пулишич върна надеждите на Херта, като би в ръцете на Руне Ярнстен.

Александър Есвайн изравни за берлинчани, но Обамеянг отново изведе напред Дортмунд. Сами Алагуи и Гонзало Кастро размениха по една точна дузпа, преди Саломон Калу да сгреши фаталната пета за Херта, пращайки топката над гредата.

Нямаше нужда от повече изпълнения за Дортмунд, и Борусия стигна до четвъртфинала.

Останалите отбори в този етап ще са Хамбургер, Арминия Билефелд, Байерн Мюнхен, Борусия Мьонхенгладбах, Шпортфройнде Лоте, Шалке 04 и Айнтрахт Франкфурт.