Отборът на Борусия Дортмунд изпусна победата при гостуването си на Майнц 05 и в мача от 18-я кръг направи хикс 1:1, който не позволи на тима да се изкачи на третата позиция. Борусия заема четвъртото място с 31 точки, на една от четвъртия Айнтрахт Франкфурт. Със същия актив е и съставът на Хофенхайм.

Така тимът на треньора Томас Тухел вече е на 14 точки от лидера Байерн Мюнхен, който е с 45 в актива си.

Отборът от Дортмунд направи три поредни хикса в Бундеслигата в края на декември и стартира 2017-а с победа, но сега отново не стигна до победата.

Борусия Дортмунд надигра своя противник, но редица пропуски попречиха да се стигне до нов гол.

Тимът на Майнц пък заема десетата позиция с 22 точки, а това бе второ поредно равенство.

Гостите поведоха рано-рано още в 3-ата минута благодарение на брилянтното попадение на Марко Ройс за 1:0, а изравнителният гол дойде в 83-ата минута. Негов автор бе Дани Латца, който с глава бе точен за 1:1 и донесе точката за Майнц 05.

В добавеното време Пабло Де Бласис отправи не лош удар към вратата на Борусия, но прати топката край лявата греда.