Борусия Дортмунд продължава без загуба и след седмия кръг в Бундеслигата. „Жълто-черните“ срещнаха сериозни трудности при домакинството си на Аугсбург, като след късен обрат победиха с 4:3 и така спечелиха трите точки.

Тимът на Люисиен Фавър на два пъти се оказваше в ролята на догонващ в резултата, но след страхотни заключителни минути на двубоя, успяха да се поздравят с успеха. Хеттрик реализира Пако Алкасер, а Марио Гьотце добави едно попадение. За гостите реализираха Алфред Финбногасон, Филип Макс и Михаел Грегорич.

Така след драматичния успех Дортмунд остава на върха в таблицата със 17 точки, а Аугсбург е девети с 8.

Дортмунд създаде първата по-сериозна опасност в мача. Марко Ройс овладя една топка в наказателното поле, но стреля високо над вратата.

В 22-ата минута гостите поведоха. След като изпълниха фаул, в наказателното поле на домакините настъпи разбъркване, а Алфред Финбогасон бе изпуснат от играчите на „жълто-черните“ и така Аугсбург откри за 1:0.

Две минути по-късно Дортмунд организира нелоша атака, при която Ашраф Хакими стреля от границата на наказателното поле, но ударът му не затрудни много Луте, който безпроблемно улови.

Първата по-сериозна опасност през втората част бе пред вратата на домакините. Джефри Гаулей успя да укроти една отскочила топка и стреля. Роман Бюрки обаче демонстрира страхотния си рефлекс и изби.

Борусия стигна до така търсеното изравняване в 62-ата минута. Санчо проби отдясно и центрира, а Пако Алкасер, който нахлу на скорост засече за 1:1.

Веднага след подновяването на играта Аугсбург удари греда. Финбогасон овладя една топка, но нацели напречната греда.

В 71-ата минута гостите за втори път в двубоя поведоха. Филип Макс засече от малък ъгъл центриране отдясно за 2:1.

Ново равенство бе налице в 80-ата минута. Домакините изпълниха фаул. Топката бе изсипана в наказателното поле, като Луте излезе неразчетено, което разкри възможност пред Пако Алкасер да наниже втори гол за Борусия и негов втори в двубоя - 2:2.

Оставащите минути до края на срещата предложиха много динамика на зрителите, както и размяна на нови голове. Само 4 минути, след като паритетът бе възстановен домакините за първи път в срещата влязоха в ролята на водещ в резултата тим. Великолепен пас отдясно пусна Хакими, а Марио Гьотце от границата на вратарското поле направи 3:2.

„Жълто-черната“ радост обаче не трая дълго и в 87-ата минута резултатът отново бе изравнен. Филип Макс изпълни корнер отляво, а Михаел Грегорич опъна мрежата на Дортмунд за трети път в срещата.

Домакинският натиск в последните секунди бе стихиен, а това даде резултат. В шестата минута на продължението Пако Алкасер оформи своя хеттрик, както и крайния резултат 4:3. Испанецът реализира красив гол от фаул и така връчи трите точки на тима си.

В следващия кръг Дортмунд гостува на Щутгарт, а Аургсбург е домакин на РБ Лайпциг.