Борусия Дортмунд победи с 3:1 Аякс в контролна среща, която се игра на "Сигнал Идуна Парк" пред близо 81 хиляди зрители.

Резултатът за "черно-жълтите" откри Юлиан Бранд в 6-ата минута, а след това новото попълнение Феликс Нмеча се разписа два пъти в 54-ата и в 60-ата минута. За Аякс попадението отбеляза нападателят Брайън Броби за 1:1 в 7-ата минута.

Полузащитникът Нмеча премина в Борусия Дортмунд от Волфсбург в началото на месец юли за сумата от 30 милиона евро.

За Борусия това беше последна контрола преди старта на сезона в Германия на 12 август с мача от първия кръг в турнира за Купата на страната срещу Шот Майнц. Първият двубой от Бундеслигата за Борусия Дортмунд пък е седмица по-късно срещу Кьолн.