Борусия Дортмунд не успя да победи гостуващия Волфсбург – 0:0 в първия кръг от Бундеслигата за 2018 година и общо 18.

„Жълто-черните“ извадиха по дисциплинарни причини габонския нападател Пиер-Емерик Обамеянг от състава.

Но отсъствието на най-острия им нападател май ги накара да разберат, че без него ще бъде трудно в атака.

Обамеянг е желан от два китайски клуба.

На терена на „Сигнал Идуна Парк“ не се стигна до гол, въпреки че положения не липсваха и пред двете врати.

През първата част Санчо и Ярмоленко пропуснаха за дортмундци, а Исак уцели гредата.

Пред другата врата шансовете се разкриха пред Ориги и Дидави, но и вратарят на Борусия Бюрки се изяви.

Общо взето същите главните действащи лица се проявиха пред вратите и през второто полувреме, но отново безуспешно. Пак Санчо и Ярмоленко бяха най-близо до гола за домакините, а пък на отсрещната врата Бюрки предотврати такъв за Волфсбург.

Статистиката на общия брой на ударите посочи крайното 18:10 за Борусия, но нито една топка не влетя във вратите – 0:0. При това положение Борусия е четвърти с 29 точки, а Волфсбург е 12-и с 20 пункта.