Борусия Дортмунд победи леко гостуващия Херта с 2:0 в мач от втория кръг на Бундеслигата. „Жълто-черните“ обаче дадоха жертва, губейки преди почивката своя железен защитник Сократис Папастатопулос заради контузия.

Борусия потвърди за трансфера на Усман Дембеле в Барселона, но по всичко личи, че бързо ще преодолее липсата му, защото притежава изключително много талант в младите си футболисти, като Кристиан Филип /23 г./ и Кристиан Пулишич( /18 г./.

Нури Шахин бе особено деен на терена също. Той асистира за първия гол в мача на постоянно присъствие сред стрелците Обамеянг в 15-ата минута.

После самият Шахин се разписа в 57-ата минута за 2:0. Той не се бе разписвал в Бундеслигата 925 дни. Неговият последен гол бе на 13 февруари 2015 година.

Борусия излезе първи в класирането с 6 точки, с по-добра голова разлика от Байерн.