Унион Берлин разби с 4:1 като гост Дармщат и излезе начело в Бундеслигата. Срещата беше от втория кръг на германското първенство. "Железните" стигнаха до успеха, след като играха от 21-ата минута с човек по-малко, когато Брендън Аарънсън беше изгонен.

Два гола за успеха на столичани врака Робин Гозенс, а по веднъж се разписаха Кевин Бееренс и Данило Дуки. За "лилиите" точен беше Мервин Меелем.

Унион поведе още в 4-ата минута, когато Гозенс се разписа след подаване на Айса Лайдуни. В 21-ата минута гостите останаха с 10 души на терена, след като Аарънсън получи втори жълт картон. От това се възползва Дармщат и три минути по-късно изравни резултата. Мервин Меелем беше изведен сам срещу вратаря и не сбърка - 1:1.

"Железните" отново поведоха в 34-ата минута. Тогава Гозенс се разписа с глава след центриране на Йосип Юранович. Само пет минути по-късно Кевин Бееренс направи резултата 1:3.

Крайното 1:4 оформи Дуки в 65-ата минута, реализирайки след центриране на Юранович.

Така Унион излезе начело във временното класиране с шест точки, докато Дармщат е все още без точки в актива си.