Отборът на РБ Лайпциг постигна много важна победа, след като надделя с 2:1 при домакинството си на Херта Берлин в пореден мач от кръга в германската Бундеслига. Столичани поведоха в резултата в осмата минута чрез Джон Кордоба, но само три по-късно Даю Упамекано изравни на „Ред Бул Арена”. Марсел Забитцер от дузпа пък оформи крайния резултат в Лайпциг в 77-ата минута, а резервата Дейорайсо Цефуйк от Херта направи сложен живота на съотборниците си, след като бе изгонен в 49-ата минута.

По този начин отборът на Юлиан Нагелсман си запази лидерската позиция след пет кръга в Германия и е с 13 точки, на една пред втория Байерн Мюнхен, който е с 12.

В следващия кръг Лайпциг има визита на Борусия Мьонхенгладбах, докато Херта ще иска да спира серията от четири поредни загуби при домакинството си на Волфсбург.