Отборът на Байер Леверкузен показа безапелационен футбол срещу тима на Айнтрахт Франкфурт в турнира за Купата на Германия, побеждавайки с 4:1 на своя „БайАрена”.

Домакините трябваше да обръщат резултата, за да стигнат до крайния успех, а през втората част дори останаха и с човек по-малко на терена. Все пак Байер показа характер и успя да постигне категорична победа, която класира тима за осминафиналите в турнира.

Амин Юнес попари домакините още в 10-ата минута, когато се възползва от отличен пас в наказателното поле и с премерен удар откри за Айнтрахт.

Веднага след гола футболистите на Байер опитаха да отговорят. Домакините направиха няколко опасни положения, които обаче не бяха материализирани. Все пак в 27-ата минута се стигна до дузпа в полза на „аспирините”, след като защитник на гостите игра с ръка в наказателното поле. Така Лукас Аларио успя да порази целта от бялата точка и да направи резултата 1:1.

През втората част домакините бяха пълен господар на терена и логично стигнаха до изразителната победа. Само няколко минути след почивката Байер направи пълен обрат на резултата. Едмон Тапсоба вкара отличен гол с глава след дълго центриране от фаул. Той се разписа с 49-ата минута.

Муса Диаби направи 3:1 в 69-ата минута, а крайния резултат оформи отново той след солова акция.

В 73-ата минута Джонатан та получи директен червен картон, но това не се оказа решаващо за амбициите на „аспирините” и тяхната победа.