Борусия Мьонхенгладбах постигна повече от категоричен успех и победи с 4:0 гостуващия Майнц 05 в последен мач от осмия кръг на Бундеслигата. Най-големият „жребец” при „жребците” бе Йонас Хофман, който се разписа три пъти (21’, 53’ и 63’), а още едно попадение вкара Торган Азар.

Именно Азар видя много добре откъсващия се Хофман зад отбраната на Майнц, който стреля диагонално край стража на гостите и откри резултата в 21-ата минута. Второто полувреме стартира ударно за Гладбах, а дуото Азар-Хофман отново комбинира, за да може вторият да удвои аванса на домакините в 53-ата минута.

Пет по-късно Аласан Плеа достави превъзходен пас за Азар, който с кинжален изстрел покачи разликата на 3:0.

В 63-ата минута пък Хофман избяга от засадата и остана изцяло сам срещу Флориан Мюлер. Хофман премина елегантно през излезлия вратар на Майнц и вкара топката в опразнената врата на гостите, за да оформи крайния резултат.

По този начин Борусия Мьонхенгладбах се изкачи до второто място и е на три точки зад лидера Борусия Дортмунд. В идния кръг Гладбах гостува на Фрайбург, докато Майнц приема шампиона Байерн Мюнхен.