Байер Леверкузен продължава с безупречното си представяне в Бундеслигата. Възпитаниците на Петер Бос победиха гостуващия Хофенхайм с 4:1 в последен мач от 11-ия кръг и оглавиха класирането с 25 точки.

Гостите завършиха мача с девет души, след като червени картони получиха Флориан Грилич в 64-ата и Щефан Пош в 79-ата минута.

Леверкузен поведе в 4-ата минута с красиво попадение на Леон Бейли, който прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на съперника.

В 27-ата националът на Ямайка се възползва от грешка на Андрей Крамарич и реализира за 2:0.

Хофенхайм върна един гол чрез Кристоф Баумгартнер в 50-ата, но само пет по-късно 17-годишният Флориан Вирц реализира за 3:1.

В добавеното време Лукас Аларио фиксира крайното 4:1 от дузпа.

Двубоят беше доста груб и съдията показа 7 жълти и 2 червени картона.

"Аспирините" са начело в класирането на точка пред шампиона Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг, а в сряда на тима предстои среща с Кьолн.