Отборът на Борусия Мьонхенгладбах спечели с минималното 1:0 гостуващия Вердер Бремен в мач от 17-ия кръг на германската Бундеслига. Единственото попадение отбеляза Нико Елведи в 66-ата минута. Илия Груев-младши бе в групата на гостите, но не влезе в игра.

Гладбах започна активно и още в шестата минута можеше да поведе. Нико Елведи бе осставен непокрит след центриране от фаул и стреля с глава, но ударът бе неточен.

Домакините стигнаха до гола в 66-ата минута, когато резервата Ласло Бенес центрира от пряк свободен удар отляво на наказателното поле, а там Нико Елведи успя да отиграе отлично топката с глава от около точката за дузпа и не остави шансове на Иржи Павленка.

Най-чистото положение за гостите дойде в 87-ата минута, когато Милот Рашица стреля в наказателното поле, топката се отбир от лявата греда, а после и в гърба на вратаря Ян Зомер, но стражът все пак у спя да я улови. В последните секунди на срещата удар с глава Леонардо Битенкур премина много близо до гредата.

С тази победа "жребчетата" сеизкачиха до шестата позиция с актив от 28 точки, докато Вердер с.остават 12-и с 18 пункта. В следващия кръг Гладбах приема съименниците си от Дортмунд, докато "бременските музиканти" гостуват на Херта.

FT | БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ – БОРУСИЯ ДОРТМУНД 1:0 | КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

1:0 Нико Елведи 66’

Стартови състави на двата отбора:

БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ (4-2-3-1): 1. Ян Зомер (к) – 18. Щефан Лайнер, 28. Матиас Гинтер, 30. Нико Елведи, 17. Оскар Вендт – 6. Кристоф Крамер, 52. Флориан Нойхаус – 7. Патрик Херман, 11. Ханес Волф, 23. Йонас Хофман – 14. Алесан Плея

Старши треньор: Марко Розе

ВЕРДЕР БРЕМЕН (3-5-2): 1. Иржи Павленка – 32. Марко Фридъл, 21. Омер Топрак, 13. Милош Велкович – 17. Феликс Агу, 34. Жан-Мануел Мбом, 6. Кевин Мьохвалд, 35. Максимилан Егещайн, 23. Теодор Гебре Селасие (к) – 20. Романо Шмид, 19. Джош Сарджент

Старши треньор: Флориан Кохфелдт

Главен съдия: Мартин Петерсен, Германия

Стадион: „Борусия-Парк“, Мьонхенгладбах, Германия