Борусия Мьонхенглдбах се класира на четвъртфиналите за Купата на Германия след победа като гост над Щутгарт с 2:1.

Домакините откриха резултата още във 2-ата минута след попадение на Силас Вамангитука. Гостите изравниха дълбоко в добавеното време на първото полувреме чрез Маркъс Тюрам.

Борусия стартира агресивно второто полувреме и в 50-ата минута осъществиха пълен обрат след гол на Аласан Плея, който бе достатъчен за успеха.

В друг двубой от 1/8-финалната фаза в турнира Кьолн отпадна от втородивизионния Ян Регенсбург с резултат 5:6 след изпълнение на дузпи. Тимът от Бундеслигата поведе с 2:0 с попадения на Исмаил Якобс и Емануел Денис, но домакините се добраха до равенството след голове на Скот Кенеди и Ян Джордж. При изпълнението на дузпите играчите на Ян Регенсбург показаха по-здрави нерви и стигнаха до успеха с общ резултат 6:5.