Борусия (Дортмунд) записа 15-ти успех в германската Бундеслига и продължава да държи върха в шампионата. Момчетата на Люсиен Фавр надиграха Хановер 96 с 5:1 у дома в среща от 19-ия кръг.

Така Борусия събра 48 точки и вече е с 9 пред прекия конкурент Байерн Мюнхен (39 т.), който обаче в неделния ден приема Щутгарт.

Борусия Дортмунд - Хановер 96

източник: Gulliver/GettyImages

Петима различни голмайстори донесоха успеха на Борусия - Ашраф Хакими (24'), Марко Ройс (60'), Гьотце (62'), Рафаел Герейро (67') и Аксел Витсел (91'). Почетен гол за гостите реализира Марвин Бакалос (86').

Това бе 12-ти гол за Ройс от началото на сезона, което го изравни с неговия съотборник Пако Алкасер (12) (днес резерва) на втората позиция при голмайсторите в шампионата. Лидер играчът на Айнтрахт Франкфурт Лука Йович с 13 попадения.

В 20-ата минута Ройс се озова на добра стрелкова позиция, но силният му шут мина встрани. Само две минути след това отново Ройс се оказа сам срещу вратаря, но изстрелът му намери страничния стълб.

Все пак в 24-ата минута домакините поведоха. Тогава левият бек Хакими с хубав изстрел прониза Михаел Есер за 1:0, след като получи отляво. Това беше пето попадение на сметката на Борусия, реализирано от защитник, по което те са лидер в първенството.

През втората част Борусия реши нещата след нови 4 гола. В 60-ата минута Мико Алборноз сбърка в близост до вратаря, от което се възползва Хакими, който намери Ройс и последва елегантен завършващ изстрел за 2:0.

След още две минути, след нова акция отляво, Хакими направи нова асистенция към Гьотце, който покачи на 3:0.  В 66-та минута Ройс овладя окоо границата на наказателното поле и пусна вдясно към Герейро. Влизащият навътре играч само чукна покрай Есер за 4:0.

В края на срещата двата тима си вкараха по един гол. След поредната асистенция на Джейдън Санчо, Аксел Витсел бе на добра позиция и направи 5:0. Малко преди това пък Бокалорс успя да намери добре топката и да вкара едно попадение за Хановер.

Борусия Дортмунд - Хановер 96 5:1

1:0 Ашраф Хакими 24'

2:0 Марко Ройс 60'

3:0 Гьотце 62'

4:0 Рафаел Герейро 67'

4:1 Марвин Бакалос 86'

5:1 Аксел Витсел 91'

Стартови състави:

Борусия Дортмунд: Бюрки, Пишчек, Вайгъл, Диало, Хакими, Дилейни, Витцел, Санчо, Ройс, Герейро, Гьотце

Треньор: Люсиен Фавр

Хановер 96: Есер, Антон, Акпогума, Вимер, Остчолек, Фосум, Бакалорц, Саренрен Базее, Алборноз, Н. Мюлер, Вейдант