След като спечели минимално първите си два мача за 2017 година, срещу Шалке Байерн загуби точки за първи път през пролетния полусезон.

Двубоят на "Алианц Арена" завърши 1:1, след като двата тима си размениха по едно попадение през първото полувреме. Така Байерн дава шанс на РБ Лайпциг да намали аванса на баварците на само една тока. За целта обаче Лайпциг трябва да победи в гостуването си на Борусия в Дортмунд.

Мачът започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 9-ата минута. Прекрасна отборна игра доведе до пас на Артуро Видал към Роберт Левандовски, който майсторски чукна топката над Ралф Ферман за 1:0.

"Кралскосините" изравниха само 4 минути по-късно. Голмайстор бе Налдо, който изпълни своя специалитет - мощен удар от пряк свободен удар. Топката леко рикошира в стената и изненада Мануел Нойер, който не се намеси добре и допусна гол.

В следващите минути атаките заваляха и към двете врати, а добри положения изпуснаха Сеад Колашинац и Хуан Бернат.

В 40-ата минута Шалке бе много близо до второ попадение, но изстрелът на Гуидо Бургщалер срещна гредата.

2 минути по-късно и Байерн се отчете с греда след шут на Левандовски.

През второто полувреме положенията бяха по-малко. Байерн владееше контрола над играта, но не успя да стигне до победен гол. Натискът се усили в последните минути, но в крайна сметка Шалке измъкна реми от Мюнхен.

След като в миналия кръг допусна първа загуба, Хофенхайм се върна на пътя на победите с 4:0 над Майнц.

Борусия Мьонхенгладбах също продължава борбата в челото с успех 3:0 над Фрайбург.

Същото се отнася и за Кьолн, и Херта, които победиха с по 1:0 съответно Волфсбург и Инголщад.