Борусия Мьонхенгладбах излъга с 2:1 Байерн в дербито на 14-ия кръг в Бундеслигата. Така "жребците" запазиха лидерската си позиция и увеличиха аванса си на 7 точки пред баварците, които се смъкнаха на шестото място.

В герой за домакините се превърна Рами Бенсейбани, който отбеляза и двата гола. Победното попадение падна във втората минута на добавеното време от дузпа. Иван Перишич се разписа за гостите, които завършиха мача с 10 души, след като резервата Хави Мартинес бе изгонен за два жълти картона.

Амбицирани да наваксат изоставането в точките играчите на Байерн започнаха по-активно мача и още в първите минути пропуснаха да поведат.  В 9-ата минута Томас Мюлер получи брилянтно подаване в наказателното  поле, но шутира встрани от лявата греда на вратаря Зомер. Пет минути по-късно съотборникът му Роберт Левандовски стреля от воле встрани от  дясната греда. Вратарят на домакините Ян Зомер блесна с две невероятни спасявания в 26-ата минута. Най-напред отрази удар на Томас Мюлер, а след това и на Джошуа Кимих. Резервата Иван Перишич, който замени Толисо още в 20-ата минута, бе близо до гола в 36-ата минута, но ударът му мина над напречната греда.

Домакините отправиха първия си точен удар едва в 41-ата минута. Аласан Плеа овладя топката на границата на наказателното поле и шутира слабо право в ръцете на вратаря Мануел Нойер.

Логичното се случи в 49-ата минута, когато Иван Перишич разпечата вратата на Борусия Мьонхенгладбах. Иван Перишич укроти топката с гръб към вратата, обърна се и от движение отправи силен удар. Топката бе в обсега на вратаря Зомер, който отклони топката, но не достатъчно и тя влетя в мрежата му за 0:1.
Попадението стресна домакините и те погледнаха по-смело към вратата на Мануел Нойер. Промяната в играта им донесе резултат още в 60-ата минута.  От корнер Джонас Хофман сложи топката на главата на Рами Бенсебайни и той от точката на дузпата я заби в долния десен ъгъл за 1:1.

Гладбах стигна до трите точки с гол от дузпа в добавеното време на мача. Тя бе отсъдена за нарушение на Хави Мартинес, който получи втори жълт картон и бе изгонен. Точен от бялата точка отново бе Рами Бенсебайни, който стреля покрай отчаяния плонж на Нойер.

БОРУСИЯ М - БАЙЕРН 2:1

Голмайстори: 0:1 Иван Перишич 49, 1:1 Рами Бенсейбани 60, 2:1 Рами Бенсейбани 90+2-дузпа

БОРУСИЯ МЬОНХЕНГЛАДБАХ: 1. Зомер, 18. Лайнер, 28. Гинтер, 30. Елведи, 25. Бенсебайни, 8. Закария, 22. Бенеш (58 - 36. Емболо), 23. Хофман, 13. Щиндл (85 - 11. Рафаел), 14. Плеа (64 - 7. Херман), 10. Тюрам
Треньор Марко Розе

БАЙЕРН МЮНХЕН: 1. Нойер, 32. Кимих, 17. Боатенг (68 - 8. Хави Мартинес), 27. Алаба, 19. Дейвис, 18. Горецка, 6. Алкантара, 24, Толисо (20 - 14. Перишич), 25. Мюлер
Треньор Ханс-Дитер Флик

Съдия Марко Фриц

Резултати от Бундеслигата, 15 кръг

Аугсбург - Майнц 2:1
0:1 Левиз Йозтунали 15, 1:1 Марко Рихтер 41, 2:1 Флориан Нидерлехнер 63-дузпа

Борусия Дортмунд - Дюселдорф 5:0
1:0 Марко Ройс, 2:0 Торган Азар 59, 3:0 Джейдън Санчо 63, 4:0 Марко Ройс 69, 5:0 Джейдън Санчо 74

Лайпциг - Хофенхайм 3:1
1:0 Тимо Вернер 11, 2:0 Тимо Вернер 52, 3:0 Марсел Забицер 83, 3:1 Ермин Бичакчич 89

Фрайбург - Волфсбург 1:0
1:0 Джонатан Шмид 85