Шампионът на Германия Байерн Мюнхен надви не много лесно с 2:1 като гост отбора на Кьолн в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Томас Мюлер откри резултата в 13-ата минута от дузпа, а в добавеното време на първата част Держ Гнаббри удвои. Седем минути преди края на двубоя домакините върнаха едно попадение, дело на Доминик Дрекслер, дошъл след рикошет, но до нещо повече не се стигна. С тази победа "баварците" временно се изкачиха начело в класирането с 15 точки, но са с мач повече от РБ Лайпциг. Кьолн остават 16-и с едва две точки.

В следващия си мач гостува на РБ Залцбург в Шампионската лига, а следващия уикенд е дербито срещу Борусия Дортмунд на "Сигнал Идуна Парк". Кьолн пък гостува на Вердер Брмен в шампионата.

Срещата започна без интересни ситуации в първите 10-ина минути. Нападателят на „баварците“ Ерик Максим Чупо-Мотинг пък си изкара жълт картон за нарушение в центъра на терена.

В 13-ата минута обаче Серж Гнабри засече с глава и Мариус Волф блокира топката с ръка в наказателното си поле, след което съдията отсъди дузпа. Томас Мюлер се зае с изпълнението и изведе шампионите напред – 0:1.

Домакините обаче бяха много близо от изравняването в 22-ата минута, когато Жером Боатенг допусна грешка, но вратарят Мануел Нойер успя да се намеси.

В следващите минути отново скуката се настани на терена, но Байерн изчакаха търпеливо и в първите секунди на добавеното време на първото полувреме Серж Гнабри стреля с левия удар и удвои.

Още на старта на второто полувреме Байерн можеше да направи резултата класически, но вратарят Тимо Хорн спаси. В 51-ата минута обаче Чупо-Мотинг се озова сам срещу вратаря, но топката му беше избита от Рафаел Шихос.

Малко след час игра Исмаил Якобс можеше да върне едно попадение, но и двата му удара преминаха покрай вратата на Нойер.

В 82-ата минута все пак „козлите“ се върнаха в мача. След удар на играч на Кьолн топката се удари в Доминик Дрекслер и влетя във вратата на Нойер. Попадението обаче първоначално беше отменено заради засада. Последва преразглеждане със системата ВАР, откъдето обаче решиха, че с малко Никлас Зюле е покривал засада и в крайна сметка голът бе зачетен - 1:2.

КЬОЛН – БАЙЕРН МЮНХЕН 1:2

0:1 Томас Мюлер (дузпа) 13’

0:2 Серж Гнабри 45+2’

1:2 Доминик Дрекслер 83'

Стартови състави на двата отбора:

КЬОЛН (4-1-4-1): 1. Тимо Хорн (к) – 31. Мариус Волф, 33. Себастиан Борнал, 5. Рафаел Кжихос, 23. Янес Хорн – 28. Елиес Скири – 15. Димитрис Лимниос, 18. Ондрей Дуда, 21. Салих Йоскан, 8. Исмаил Якобс – 9. Себастиан Андерсон

Старши треньор: Маркус Гисдол

БАЙЕРН МЮНХЕН (4-2-3-1): 1. Мануел Нойер (к) – 20. Бона Сар, 17. Жером Боатенг, 4. Никлас Зюле, 5. Бенжамен Павар – 8. Хави Мартинес, 6. Джошуа Кимих – 7. Серж Гнабри, 25. Томас Мюлер, 10. Лерой Сане – 13. Еирк Маским Чупо Мотинг

Старши треньор: Ханзи Флик