Байерн Мюнхен разби като гост Волфсбург с 6:0 в двубой от 31-ия кръг и стана за пореден път шампион в Германия. Това стана факт след равенството на РБ Лайпциг у дома с Инголщат и разликата от 10 точки вече няма как да бъде стопена.

Баварците си поиграха като котка с мишка със съперника си, а голеадата започна с попадение на Алаба в 19-ата минута. До почивката две попадения на Левандовски направиха преднината на Байерн класическа.

В 66-ата минута Робен беше точен, а в 79-ата минута "вълците" останаха и с човек по-малко.

До края на срещата Мюлер и Кимих фиксираха крайния резултат, а с това и да донесат поредната радост на баварците.

В класирането Байерн е недостижим на върха с 63 точки, РБ Лайпциг е втори с 53, а Волфсбург е на 14-ото с 33 точки и все още с опасност от изпадане.