Байерн Мюнхен спечели по изключително драматичен начин гостуването на РБ Лайпциг с 5:4 в дербито на 33-ия кръг на Първа Бундеслига.

Двубоят на „Ред Бул Арена“ бе без реално значение за двата тима, които не могат да бъдат изместени от първа и втора позиция в класирането, но за сметка на това предложи голямо зрелище за феновете.

Марсел Забицер изведе домакините напред още във втората минута.

Роберт Левандовски изравни от дузпа в 17-та минута.

Играчите на Лайпциг си върнаха преднината в 29-та минута чрез Тимо Вернер, който също реализира дузпа.

Франк Рибери получи контузия в края на първото полувреме и бе сменен принудително в 44-та минута от Дъглас Коста.

Две минути след почивката резултатът стана 3:1 с гол на Юсуф Поулсен.

Тиаго Алкантара върна едно попадение за баварците, но Тимо Вернер възстанови аванса от два гола на новаците в лигата в 65-та минута.

Драматичната развръзка настъпи в края след едно попадение на Левандовски в 84-та минута и голове на Дейвид Алаба и Ариен Робен в продължението за крайното 5:4 в полза на шампионите.

Байерн събра актив от 79 точки, докато РБ Лайпциг е втори с 66 точки.