Шампионът и убедителен лидер в Бундеслигата Байерн продължи да доминира с лекота, като в 21-ия кръг спечели с 2:0 като гост на Майнц

Баварците не се затрудниха особено срещу своите домакини и изковаха победата си още през първото полувреме.

Франк Рибери вкара великолепен гол в 33-ата минута със страховит за 0:1.

Една минута преди края на първото полувреме Корантен Толисо демонстрира перфектна визия и намер Хамес Родригес, а колумбиецът от движение направи 0:2.

През второто полувреме баварците се задоволиха с това предимно да контролират мача и допуснаха Майнц  да създаде само една по-сериозна ситуация. Робин Куайсон обаче стреля покрай гредата и пропусна положението в 74-ата минута.

Байерн има чудовищна преднина пред втория Байер Леверкузен, която възлиза на 18 точки – 53 срещу 35. Майнц е точно под чертата  - 16-и със своите 20 пункта.