Байер Леверкузен постигна победа с 2:1 над борещия се за оцеляване в Бундеслигата Херта. "Аспирините" продължават да държат третото място в германския елит, а срещата ще се запомни и с дебюта на Феликс Магат начело на столичния тим.

Аржентинският стрелец Лукас Аларио откри на "БайАрена" в 34-ата минута след подаване на Муса Диаби. Само шест по-късно Карим Белараби удвои след още една асистенция на френския флангови футболист.

Владимир Дарида даде надежди за нещо на берлинчани, намалявайки резултата само 120 секунди след попадението на Белараби, но това бе всичко по силите на "старата госпожа".

Тимът от Леверкузен е с 51 точки, на 6 пред четвъртия РБ Лайпциг и на също толкова от втория Борусия Дортмунд. Столичният тим пък е на предпоследната 17-а позиция с 26 пункта, колкото имат 15-ият и 16-ият Аугсбург и Арминия Билефелд.