Арминия взе глътка въздух след победа с 1:0 над Фрайбург и изплува от дъното на Бундеслигата. Трите точки за тима от Билефелд дойдоха след автогол на Батист Сантамария в 68-ата минута.

Арминия събра 26 точки и вече заема 14-ото спасително място, но още утре може да се върне в зоната на изпадане, ако Херта спечели у дома срещу Борусия Мьонхенгладбах.

Първата възможност в двубоя беше за госите. Още в 17-ата минута Роланд Салай отправи страхотен удар, който обаче премина покрай лявата греда.
След това домакините наложиха пълно превъзходство и положенията пред вратата на Фрайбург следваха едно след друго. В 28-ата минута, когато Масая Окугава отправи хубав удар, но вратарят на Фрайбург Флориан Мюлер показа класа. В 39-ата минута и съотборникът му Фабиан Клос беше близо до гола, но стреля право в ръцете на  Флориан Мюлер.

Четири минути след почивката Фабиан Клос нанесе добър удар с глава, който премина на сантиметри над напречната греда. Йоаким Нилсон вкара във вратата на гостите в 73-ата минута, но той бе отменен след намесата на ВАР заради засада.