Атлетико Мадрид завърши 1:1 в контрола срещу Щутгарт, която се игра на „Мерцедес Бенц Арена“.

Двубоят се игра по повод 125-годишнината на Щутгарт.

Тома Лемар направи своя дебют за „дюшекчиите“.

Атлетико Мадрид започна мача в следния състав: Адан – Хуанфран, Алберто Родригес, Монтеро, Олабе – Коке, Родриго, Саул, Желсон Мартинш – Кореа и Лемар.

Атлетико Мадрид можеше да поведе в резултата в 20-та минута, но след удара на Тома Лемар топката срещна гредата.

Щутгарт получи правото да изпълни дузпа в 58-та минута и поведе в резултата с 1:0, след като Дидави реализира наказателния удар.

Атлетико Мадрид успя да изравни резултата само две минути по-късно с гол на Хоакин Муньос.

Футболистите на Щутгарт получиха правото да изпълнят втора дузпа в 71-та минута. Томи стреля от бялата точка, но изпрати топката в напречната греда.

Атлетико Мадрид продължава подготовката си за мача за Суперкупата на Европа, който е срещу Реал Мадрид на 15 август в Талин.