Отборът на Байер Леверкузен победи гостуващия Кьолн с 3:1 в среща от 32-ия кръг на германската Бундеслига. Точни за "аспирините" бяха Свен Бендер в 7-ата, Кай Хаверц в 39-ата и Муса Диаби в 83-ата минута. Почетното попадение за "козлите" реализиа Себастиан Борнау в 59-ата минута.

Свен Бендер откри резултата в 7-ата минута, след като засече атрактивно топката след изпълнение на корнер.

В 40-ата минута звездата на тима Кай Хавертц удвои с хубав удар, който влезе точно под гредата.

През втората част гостите върнаха едно попадение в 59-ата, когато Себастиан Борнау реализира след центриране. Това обаче бе и единственият удар на гостите в очертанията на вратата.

Седем минути преди края на срещата обаче Муса Диаби реализира трето попадение и оформи крайния резултат.

С тази победа "аспирините" събраха актив от 60 точки и остава на четвъртото място, с една повече от Борусия Мьонхенгладбах. Кьолн са 13-ти с 35. В следващия кръг Байер госутва на Херта, докато "козлите" гостуват на Вердер Бремен.