Отборите на РБ Лайпциг и Айнтрахт Франкфурт не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в двубой от 25-ия кръг на германската Бундеслигата. Емил Форсберг откри резултата в 46-ата минута, но Дайчи Камада изравни в 61-ата минута.

„Биковете“ можеха да поведат още в шестата минута, когато Джъстин Клуйверт бе изведен сам срещу Кевин Трап след прецизен пас на капитана Марсел Забитцер, но стражът успя да избие с крак.

В 14-ата минута Лайпциг вкара гол чрез Вили Орбан, но той бе отменен заради засада при изпълнението на фаула, който изведе преди това играч на домакините в наказателното поле.

В 22-ата минута Щефан Изанкер изведе Филип Костич сам срещу вратаря Петер Гулачи, но той бе догонен от именно от Орбан, който успя да го блокира преди да отправи удар.

Домакините обаче успяха да поведат в резултата в самото начало на втората част, когато Клуйверт напредна отляво и стреля, но Кевин Трап спаси. Дотичалият обаче Емил Форсберг прати топката във вратата за 1:0.

„Орлите“ обаче възстановиха равенството в 61-ата минута, когато Андре Силва бе изведен отлично отляво, навлезе в наказателното поле и прати успореден пас, който попадна в Дайчи Камада около точката за дузпа и той реализира - 1:1.

След това попадение играчите на Юлиан Нагелсман имаха шанс отново да поведат в 66-ата минута, когато отново Клуйверт напредна отляво, но пасът му към Юсуф Полусен бе пресечен от бранител на Айнтрахт.

В 81-ата минута Костич изведе резервата Лука Йович, но ударът му мина покрай вратата на Петер Гулачи.

С това равенство Лайпциг вече изостава на 4 точки от лидера Байерн Мюнхен, докато Айнтрахт са четвърти с 44 точки - 2 повече от Байер Леверкузен, който по-рано днес загуби изненадващо от Арминия. В следващият кръг „биковете“ гостуват именно на Арминия, а „орлите“ приемат Унион Берлин.