Айнтрахт Франкфурт постигна първата си победа за новия сезон в Бундеслигата, а това се случи по категоричен начин. Тимът спечели с 3:1 над Херта при гостуването си в Берлин в мач от 2-ия кръг. Любопитното е, че и четирите гола в мача бяха отбелязани от играчи на гостите.

Андре Силва откри резултата от дузпа в 30-ата минута, Бас Дост удвои в 37-ата минута, Себастиан Роде вкара третия гол в 71-ата минута, а накрая Мартин Хинтерегер си отбеляза автогол, за да направи загубата на домакините малко по-почетна.

Айнтрахт успя да поведе в 30-ата минута, когато Дедрик Боята спъна съперник в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а Андре Силва реализира наказателния удар. Седем минути по-късно резултатът бе удвоен. Даичи Камада центрира за Бас Дост и той с глава отбеляза за 0:2.

В 71-ата минута Себастиан Роде бе изведен зад защитата и направи преднината на гостите класическа. Шест минути по-късно Хинтерегер прати топката в собствената си врата и така оформи крайното 1:3.

С този успех Айнтрахт има 4 точки в актива си, докато Херта допусна първа загуба и остава с 3 спечелени точки до момента.