Отборът на Айнтрахт Франкфурт изненадващо спечели домакинството си на лидера в Бундеслигата РБ Лайпциг с 2:0. Срещата от 19-ия кръг се реши през втората част, когато Алмами Туре откри резултата в 48-ата минута, а Филип Костич довърши Лайпциг с попадение дълбоко в добавеното време.

Мартин Хинтерегер проби по аутлинията отляво и върна към дъгата на наказателното поле, където Туре с топовен шут запрати топката в скобата на Петер Гулаши.

Опитите на РБ Лайпциг да изравни направиха така, че в 94-ата минута Гонсало Пасиенсия открадна топка в половината на гостите и пусна за Костич, който отблизо удвои актива на Айнтрахт.

Така лидерът РБ Лайпциг остана с 40 точки, като третият Байерн Мюнхен, ако победи, може да скъси разликата на само една точка. Победата пък запрати „орлите” на 9-ото място и те вече имат 24 точки, влизайки в серия от два поредни мача с победи.