Димитър Рангелов отбеляза гол при загубата на своя Ерцгебирге Ауе от Фрайбург с 4:5 в среща от 23-ия кръг на втора Бундеслига в Германия. В 65-та минута българският футболист отмъкна топката от Рийдър в наказателното поле на домакините и бе точен за 3:3.

Головата фиеста започна с попадение на Юсковиак в 15-та минута, Питройпа изравни в 34-та. Четири минути преди почивката Клинка отново върна преднината на Ерцгебирге.

Само за две минути Фрайбург обърна резултата до 3:2, след като в 49-та минута Яшвили се разписа от дузпа и в 51-та вкара Антар. Гостите изравниха с попадението на Рангелов. Питройпа вкара втория си гол в срещата за 4:3 в 76-та минута, а четири минути след това Досталек се разписа от дузпа. Победният гол за Фрайбург бе дело на Бенчик в 85-та минута.

Ерцгебирге Ауе заема пето място във временното подреждане с 36 точки, а с точка по-малко на шесто място е Фрайбург.