Българският национал Илиян Мицански не попадна в групата за мача на своя Кайзерслаутерн срещу Майнц. Нападателят не намери място в състава за двубоя от третия кръг на немската Първа Бундеслига, завършил с поражение за тима на Мицански. Кайзерслаутерн загуби като гост с 1:2, докато Майнц продължава серия без поражения от началото на сезона в Германия.

Българският нападател вече трети мач не може да запише дебютни минути в официална среща за своя немски отбор.

Гостите започнаха по-активно срещата и закономерно вкараха първия в двубоя. В 20-та минута Сърджан Лакич изведе Кайзерслаутерн напред за 1:0.

След почивката обаче нещата се промениха и домакините от Майнц сътвориха пълен обрат чрез попадения, които вкараха само в рамките на три минути. Точно това се оказа и достатъчно за отбора, за да грабне трите точки и да излезе на второто място във временното класиране след лидера Хофенхайм, който също има пълен актив от 9 точки.